COMPOTEC  PTFE 300 NANO  komp amonyak hortumu tanker boşaltımı
COMPOTEC  PTFE 300 NANO  komp


COMPOTEC  PTFE 300 NANO  kompozit hortum, (composite hose)

-88°C +100 °C

AMONYAK TRANSFER HORTUMU

PTFE, Polyethylene, Polyester film ve Polypropylene malzemelerden imal edilmiş çok katmanlı PTFE VE termoplastik bir hortumdur ve Polimerik Polyester kumaş kaplı dış katmanı ile  hava şartlarına ve aşınmaya dayanıklıdır. Dış katmanı özel PU kumaş kaplı olarak ta mevcuttur, bu tipi UV, ozon, güneş ışığı ve hava şartlarına dayanıklılık özellikleri ile ileri derecede ısı ve aşınma karakteristiği sunmaktadır.   COMPOTEC PTFE 300 NANO yapısında bulunan yüksek yoğunluklu PLT borusal şekilli film ile sızmaları engelleyerek sağlamlığı garantilemektedir. Birlikte sarılmış tüm farklı katmanlar iç ve dış tel spiralleri arasında preslenerek sıkıştırılmışlardır. Bu özelliği ile ürünlerimiz kimya endüstrisinin ve kimyasal madde taşıyıcı tank endüstrilerinin ihtiyaçlarına cevap verecek özelliklerdedir.

COMPOTEC  PTFE 300 NANO  kompozit hortum, (composite hose)

AMONYAK TRANSFER HORTUMU

Avrupa EN 13765:2003 Tip 3 (BS 5842:1980), standartlarında belirtilen özelliklere ve NAHAD prensiplerine (NAHAD 600/2005) uygun olarak üretilmiştir.

                                      ÖZELLİKLER VE UYGULAMALAR

COMPOTEC  PTFE 300  kompozit hortum, (composite hose)

AMONYAK TRANSFER HORTUMU

Aşırı esnek, tutuşu ve bükülmesi kolay COMPOTEC  PTFE 300 kompozit hortum çok çeşitli kimyasalların aktarımında kullanılabilecek genel amaçlı bir hortumdur. Demiryolu ve otoyol tankerlerinin yükleme ve boşaltılmasında ve tesis içi uygulamalarda kullanılmaktadır. Tüm hortumlar %100 aromatik geçirmezlik ve antistatik özelliklere sahiptir ve çekme (emiş) ve boşaltma amaçlı olarak kullanılabilirler. Emiş değeri EN ISO 7233 B Metoduna göre  0,9 bardır. COMPOTEC CHEM 700 birleştirmeleri hazır olarak bulunabilen kaplinlerle ve dıştan sıkıştırılmış paslanmaz çelik yüksüklerle yapılmıştır

GÜVENLİK

COMPOTEC  PTFE 300  kompozit hortum, (composite hose)

AMONYAK TRANSFER HORTUMU

montajı güvenlik ve güvenilirlik açısından BS 5842:1980 bölüm 6.4 (EN ISO 1402)'e uygun olarak çalışma basınçlarına göre 11/2" değerinde test edilmişlerdir. Hortumun bir ucundaki güvenlik yüksüğü üzerinde, üretici adı, normal değerler, hortum montaj test seri numarası değerleri kalıcı mühür ile gösterilmektedir. İstenildiği taktirde tam test sertifikası sunulabilir.

 

COMPOTEC  PTFE 300  kompozit hortum, (composite hose)

AMONYAK TRANSFER HORTUMU

Gösterilen patlama değeri, BS 5173 kısım 102.10:1190.(EN ISO 1402) standardına uygun olarak çevre sıcaklık değerinde test edildiğinde elde edilmiştir.

Elektriksel devamlılık fittinslerin sonuan eklenen iki kablo ile sağlanmaktadır. Bu, oluşacak statik elektrik yükününün boşaltılmasına yardımcı olarak, oluşabilecek kıvılcımları engelleyecektir. Hortumların omaj değeri  BS 5842:1980 kısım 6.2 (EN ISO 8031)'e uygun olarak 1 ohm'dan düşüktür. Talebe göre PTFE 300  NAO hortumlarını Directive 94/9/EC "ATEX" koşullarına uygun olacak şekilde özel antistatik siyah dış kaplamalı olarak ta üretmek mümkündür.

COMPOTEC  PTFE 300  kompozit hortum, (composite hose)

AMONYAK TRANSFER HORTUMU

kimyasal -50 + 120 º akışkanların transferinde kullanılır. Gemiden gemiye, karadan gemiye transferlerde, kimya kamyonu, kimyasal tank vagonu, kimyasal  dolum tesisi gibi araç ve işletmelerde güvenli bir ikmal sağlar.

 

Diğer compotec hortumlarında olduğu gibi, bu hortum da Klas Tip Onay Sertifikalıdır.

 

COMPOTEC  PTFE 300 nano kompozit hortum, (composite hose)

AMONYAK TRANSFER HORTUMU

 • BAŞLICA KULLANIM ALANLARI
 • Her türlü AMONYAK   transferi,
 • AMONYAK Depolama Tankı Dahili Drenajı,
 • Kimya Depolama Tankı Yüzer Emici Kol “Esnek Mafsalı
 • Tankerden tankere AMONYAK trasfer hortumu
 • Gemi AMONYAK aktarımı,

 • gemiden gemiye AMONYAK dolum hortumu,

 • gemiden karaya AMONYAK  dolum hortumu,

 • < > fabrikalarındaki transfer hortumu,

  çok agrasif AMONYAK boşaltım hortumlaı,

 • vb. bir çok geniş alanlarda AMONYAK  aktarım ve transfer hortumu