COMPOTEC FOOD 500 GIDA HOTUMU,   FOOD500 GIDA HORTUMU kompozit hortum
COMPOTEC FOOD 500 GIDA HOTUMU,  


COMPOTEC FOOD 500 GIDA HOTUMU,  kompozit hortum, (composite hose)

Polypropylene, Polyethylene, Polyester film ve Polypropylene malzemelerden imal edilmiş çok katmanlı termoplastik bir hortumdur ve Polimerik Polyester kumaş kaplı dış katmanı ile  hava şartlarına ve aşınmaya dayanıklıdır. Dış katmanı özel PU kumaş kaplı olarak ta mevcuttur, bu tipi UV, ozon, güneş ışığı ve hava şartlarına dayanıklılık özellikleri ile ileri derecede ısı ve aşınma karakteristiği sunmaktadır.   COMPOTEC OIL 800 yapısında bulunan yüksek yoğunluklu PLT borusal şekilli film ile sızmaları engelleyerek sağlamlığı garantilemektedir. Birlikte sarılmış tüm farklı katmanlar iç ve dış tel spiralleri arasında preslenerek sıkıştırılmışlardır. Bu özelliği ile ürünlerimiz kimya endüstrisinin ve kimyasal madde taşıyıcı tank endüstrilerinin ihtiyaçlarına cevap verecek özelliklerdedir.

Compotec  food 500 gıda hortumu  kompozit hortum,

 Avupa EN 13765:2003 Tip 3 (BS 5842:1980), standartlarında belirtilen özelliklere ve NAHAD prensiplerine (NAHAD 600/2005) uygun olarak üretilmiştir.

COMPOTEC FOOD 500 GIDA HOTUMU,  (composite hose)

Aşırı esnek, tutuşu ve bükülmesi kolay COMPOTEC OIL 800 çok çeşitli kimyasalların aktarımında kullanılabilecek genel amaçlı bir hortumdur. Demiryolu ve otoyol tankerlerinin yükleme ve boşaltılmasında ve tesis içi uygulamalarda kullanılmaktadır. Yağlar, petrol, mazot, kayganlaştırıcı yağlar ve parafin aktarımında kullanılmak üzere özel bir mühendislik ile tasarlanmışlardır.   Tüm hortumlar %100 aromatik geçirmezlik ve antistatik özelliklere sahiptir ve çekme (emiş) ve boşaltma amaçlı olarak kullanılabilirler. Emiş değeri EN ISO 7233 B Metoduna göre  0,9 bardır. COMPOTEC OIL 800 birleştirmeleri hazır olarak bulunabilen kaplinlerle ve dıştan sıkıştırılmış paslanmaz çelik yüksüklerle yapılmıştır

GÜVENLİK

COMPOTEC FOOD 500 GIDA HOTUMU,  (composite hose)

montajı güvenlik ve güvenilirlik açısından BS 5842:1980 bölüm 6.4 (EN ISO 1402)'e uygun olarak çalışma basınçlarına göre 11/2" değerinde test edilmişlerdir. Hortumun bir ucundaki güvenlik yüksüğü üzerinde, üretici adı, normal değerler, hortum montaj test seri numarası değerleri kalıcı mühür ile gösterilmektedir. İstenildiği taktirde tam test sertifikası sunulabilir.

COMPOTEC food 500 gıda hortumu  kompozit hortum, (composite hose)

Gösterilen patlama değeri, BS 5173 kısım 102.10:1190.(EN ISO 1402) standardına uygun olarak çevre sıcaklık değerinde test edildiğinde elde edilmiştir.

Elektriksel devamlılık fittinslerin sonuan eklenen iki kablo ile sağlanmaktadır. Bu, oluşacak statik elektrik yükününün boşaltılmasına yardımcı olarak, oluşabilecek kıvılcımları engelleyecektir. Hortumların omaj değeri  BS 5842:1980 kısım 6.2 (EN ISO 8031)'e uygun olarak 10 ohm'dan düşüktür. Talebe göre OIL 800 hortumlarını Directive 94/9/EC "ATEX" koşullarına uygun olacak şekilde özel antistatik siyah dış kaplamalı olarak ta üretmek mümkündür.

COMPOTEC FOOD 500 GIDA HOTUMU,  (composite hose)

GIDA  -50 + 100 º akışkanların transferinde kullanılır. Gemiden gemiye, karadan gemiye transferlerde, gıda kamyonu, gıda  tank vagonu, gıda dolum tesisi gibi araç ve işletmelerde güvenli bir ikmal sağlar.

Gemi gıda aktarımı,

gemiden gemiye dolum hortumu

 

Diğer COMPOTEC FOOD 500 GIDA HOTUMU,  , (composite hose)

olduğu gibi, bu hortum da Klas Tip Onay ve FDA Sertifikalıdır.