COMPOTEC  HITEMP 305 HITEMP 305 BITUM ASFALT HORTUMU kompozit hortum
COMPOTEC  HITEMP 305


COMPOTEC  HITEMP 305 200º asfalt hortumu, bitüm hortumu

kompozit hortum, (composite hose)

PTFE, Polyethylene, Polyester film ve Polypropylene malzemelerden imal edilmiş çok katmanlı PTFE VE termoplastik bir hortumdur ve Polimerik Polyester kumaş kaplı dış katmanı ile  hava şartlarına ve aşınmaya dayanıklıdır. Dış katmanı özel PU kumaş kaplı olarak ta mevcuttur, bu tipi UV, ozon, güneş ışığı ve hava şartlarına dayanıklılık özellikleri ile ileri derecede ısı ve aşınma karakteristiği sunmaktadır.   COMPOTEC HITEMP 305yapısında bulunan yüksek yoğunluklu PLT borusal şekilli film ile sızmaları engelleyerek sağlamlığı garantilemektedir. Birlikte sarılmış tüm farklı katmanlar iç ve dış tel spiralleri arasında preslenerek sıkıştırılmışlardır. Bu özelliği ile ürünlerimiz kimya endüstrisinin ve kimyasal madde taşıyıcı tank endüstrilerinin ihtiyaçlarına cevap verecek özelliklerdedir.

COMPOTEC  HITEMP 305 200º asfalt hortumu, bitüm hortumu

kompozit hortum, (composite hose)

Avrupa EN 13765:2003 Tip 3 (BS 5842:1980), standartlarında belirtilen özelliklere ve NAHAD prensiplerine (NAHAD 600/2005) uygun olarak üretilmiştir.

                                      ÖZELLİKLER VE UYGULAMALAR

COMPOTEC  HITEMP 305  200º asfalt hortumu, bitüm hortumu

kompozit hortum, (composite hose)

Aşırı esnek, tutuşu ve bükülmesi kolay COMPOTEC  hıtemp 305  kompozit hortum çok çeşitli kimyasalların aktarımında kullanılabilecek genel amaçlı bir hortumdur. Demiryolu ve otoyol tankerlerinin yükleme ve boşaltılmasında ve tesis içi uygulamalarda kullanılmaktadır. Tüm hortumlar %100 aromatik geçirmezlik ve antistatik özelliklere sahiptir ve çekme (emiş) ve boşaltma amaçlı olarak kullanılabilirler. Emiş değeri EN ISO 7233 B Metoduna göre  0,9 bardır. COMPOTEC hıtem 305 birleştirmeleri hazır olarak bulunabilen kaplinlerle ve dıştan sıkıştırılmış paslanmaz çelik yüksüklerle yapılmıştır

GÜVENLİK

COMPOTEC  HITEMP 305  200º asfalt hortumu, bitüm hortumu

kompozit hortum, (composite hose)

montajı güvenlik ve güvenilirlik açısından BS 5842:1980 bölüm 6.4 (EN ISO 1402)'e uygun olarak çalışma basınçlarına göre 11/2" değerinde test edilmişlerdir. Hortumun bir ucundaki güvenlik yüksüğü üzerinde, üretici adı, normal değerler, hortum montaj test seri numarası değerleri kalıcı mühür ile gösterilmektedir. İstenildiği taktirde tam test sertifikası sunulabilir.

 

COMPOTEC  HITEMP 305  200º asfalt hortumu, bitüm hortumu

kompozit hortum, (composite hose)

Gösterilen patlama değeri, BS 5173 kısım 102.10:1190.(EN ISO 1402) standardına uygun olarak çevre sıcaklık değerinde test edildiğinde elde edilmiştir.

Elektriksel devamlılık fittinslerin sonuan eklenen iki kablo ile sağlanmaktadır. Bu, oluşacak statik elektrik yükününün boşaltılmasına yardımcı olarak, oluşabilecek kıvılcımları engelleyecektir. Hortumların omaj değeri  BS 5842:1980 kısım 6.2 (EN ISO 8031)'e uygun olarak 1 ohm'dan düşüktür. Talebe göre PTFE 300  hortumlarını Directive 94/9/EC "ATEX" koşullarına uygun olacak şekilde özel antistatik siyah dış kaplamalı olarak ta üretmek mümkündür.

COMPOTEC  HITEMP 305 asfalt hortumu, bitüm hortumu

kompozit hortum, (composite hose) 200º

kimyasal -50 + 200º akışkanların transferinde kullanılır. Gemiden gemiye, karadan gemiye transferlerde, kimya kamyonu, kimyasal tank vagonu, kimyasal  dolum tesisi gibi araç ve işletmelerde güvenli bir ikmal sağlar.

 

Diğer compotec hortumlarında olduğu gibi, bu hortum da Klas Tip Onay Sertifikalıdır.

 

 • < >

  kompozit hortum, (composite hose)

 • BAŞLICA KULLANIM ALANLARI
 • ASFALT, bitüm aktarımı
 • Her türlü ASFALT, bitüm transferi,
 • Tankerden tankere trasfer hortumu
 • Gemi ASFALT, bitüm aktarımı,

 • gemiden gemiye dolum hortumu,

 • gemiden karaya dolum hortumu,

 • ASFALT, bitüm fabrikalarındaki transfer hortumu,

 • ASFALT, bitüm boşaltım hortumları,

 • vb. bir çok geniş alanlarda aktarım ve transfer hortumu